Ventilatsiooni projekteerimine

Tihti oleme kuulnud inimestelt, kes maja ehitavad, et neil eriosade projekte (küte, vesi, kanalisatsioon, ventilatsioon) pole ja et neil pole seda vaja ka, kuna keegi tuttava tuttav pidi need süsteemid hea hinnaga valmis ehitama. Meie professionaalidena ei saa sellega nõustuda.

Milleks on vaja ventilatsiooni projekti?

Ventilatsiooni projekti on eelkõige vaja Sulle endale, kuid samas on seda ka vaja ventilatsioonitööde teostajale. Meie käest saate soovi korral ventilatsiooni projekti kui ka hilisema süsteemide paigalduse koos kõige sinna juurde kuuluvaga.

Ventilatsiooni projekt annab Sulle parema ülevaate.

Sinu enda kasuks räägib juba see, et kui Sul on olemas ventilatsiooni projekt, siis on sinna joonestatud selline süsteem, mida Sulle täpselt vaja on ning sellest tulenevalt saad hinnapakkumisi võttes ka hindadest täpse ülevaate. Kui küsid ventilatsioonisüsteemide hinda lihtsalt ruumide plaanide põhjal, siis Sa kunagi ei tea, mida keegi sinna täpselt välja pakkunud on, hinnad võivad kordades erineda, kuid samas võivad ka pakutavad lahendused üksteisest täielikult erineda, ka negatiivselt.

Ventilatsiooni projekt annab Sulle turvatunde.

Ventilatsiooni projekt annab Sulle turvatunde, et kui Sinu ja projekteerija poolt koostatud projekti alusel ventilatsioonisüsteem välja ehitatakse, siis Sa saad ka täpselt selle, mida projekteerija on Sinuga koostöös joonestanud.

Ventilatsiooni projekteerimine säästab aega.

Ventilatsiooni projekteerimine säästab nii Sinu kui ka teiste aega, sest ventilatsiooni projekti nähes on ka pakkujatel hindasid lihtsam koostada ja Sul on ka parem ülevaade, sest ventilatsioonisüsteemi lahendus on paberil valmis mõeldud.

Müüt: ventilatsiooni projekteerimine on kallis.

Tihti räägitakse, et ventilatsiooni projekteerimine on kallis, aga mõtle, kui Sul on lõplik lahendus paberil olemas, siis on ohjad juba Sinu käes ning saad valida hinnapakkumiste hulgast parima. Juba see aitab Sul esialgset investeeringut ventilatsiooni projekti kiiresti tasa teenida ja sageli lõppkokkuvõttes isegi raha säästa.

Kui palju maksab ventilatsiooni projekteerimine?

Keskmise eramaja ventilatsiooni projekt maksab alates 200 eurost, suuremate objektide puhul võib arvestada hinnaga 1 euro m². Aga parem on alati ventilatsiooni projekteerimise hind meie käest üle küsida või tulla meie juurde tasuta konsultatsioonile.