Miks valida õhksoojuspump?

Säästlikkus:
Hea ja õigesti paigaldatud õhksoojuspump võib soojusenergia tarbimist kokku hoida vähemalt 50% võrreldes elektri, õli või gaasiküttega. Seda muidugi juhul, kui on hangitud sobiv õhksoojuspump.

Mugavus:
Kasutades õhksoojuspumpa on ruumide temperatuurid ööpäevaringselt ühtlased ning ruumide siseõhk on puhtam. Aktiivselt ringlev soe õhk ühtlustab sisetemperatuuri kogu majas. Seoses sellega vähenevad ka niiskuse ja hallituse riskid. Siseõhk muutub palju meeldivamaks, hajub toas ühtlasemalt ning mingil määral soojeneb ka põrand.

Täisautomaatsus:
Ei pea enam tegelema kütte varumise, ladustamise, tuppa toomise ja ahju puhastamisega, kodust võib rahumeeli ära olla, õhksoojuspump teeb töö Sinu eest ära, maja ei jahtu maha ning Sa ei pea enam kellaajast sõltuvalt ahju või katelt kütma.

Turvalisus:
Õhksoojuspump ei vaja pidevat jälgimist ja on hooldevaba (vajab vaid siseosa filtri puhastamist kaks korda kuus). Õhksoojuspumbal puuduvad kuumad pinnad ning ta võib olla pidevas vooluvõrgus.

22

Õhksoojuspumba kasutusvaldkonnad.

Õhksoojuspump on vähenõudlik kütteseade, mis eelkõige annab suurima säästu kombineerides teda elektri- või õliküttega. Olenevalt seadmest annab mõni õhksoojuspump piisavalt sooja ka -25° kraadise pakasega. Õhksoojuspump ei vaja pidevat spetsialisti hooldust. Enamus õhksoojuspumpadel on ka kuivatusrežiim, mille abil on võimalik ruumidest üleliigset niiskust eemaldada.

Õhksoojuspump ning ahjud ja kaminad.
Õhksoojuspump saab teha ahju- või kaminaküttega ideaalset koostööd, sest õhksoojuspump paneb liikuma ka teiste soojusallikate toodetud soojuse ja levitab seda ka kaugematesse ruumiosadesse.

Välistemperatuur, milleni õhksoojuspumpa kasutada saab.

Õhksoojuspump suudab sooja toota ka -25°C pakasega (sõltuvalt õhksoojuspumbast on minimaalne kasutustemperatuur erinev). Väga külmade ilmadega võib vajadusel kasutada lisakütteallikaid, milleks võib olla elektriradiaator, kamin, ahi või mõni muu küte.

Kui kiiresti tasub õhksoojuspump end ära?

Võrreldes elektriküttega tasub õhksoojuspump end ära 2-3 aastaga. Tasuvuse aeg sõltub muidugi ka õhksoojuspumbast endast. Olenevalt seadmest on õhksoojuspumba kestvus vähemalt 10 aastat.

Õige võimsusega õhksoojuspump. Miks see nii oluline on?

Üledimensioneeriv õhksoojuspump::
Kui õhksoojuspump on liiga võimas, hakkab see end tihti välja ja sisse lülitama. Ent rohketele sisselülitustele kuluv energia muudab õhksoojuspumba tasuvusaja liiga pikaks ja esialgselt kallima investeeringu mõttetuks. Mõõdukas üledimensioneerimine on lubatud.

Aladimensioneeriv õhksoojuspump:
Kui õhksoojuspump on liiga väikese võimsusega, tuleb välja, et veidi võimsamat õhksoojuspumpa kasutades korral oleks olnud võimalik rohkem raha säästa.

Kuidas valida õige võimsusega õhksoojuspump?

Õhksoojuspumba võimsuse valikul tuleb arvestada väga paljude teguritega. Näiteks: eluaseme suurus, välispiirete soojustus, akende kvaliteet ja suurus, ruumide planeering, siseosa võimalikku asukohta, millist temperatuuri soovitakse majas hoida ja palju muud. Selle töö teeme meie Sinu eest ära ja aitame valida just Sulle sobiva võimsusega õhksoojuspumba. Võimaluse korral tuleme kohale ja teeme ruumide soojakadude arvutused, mille põhjal saame valida Sinu ruumidele optimaalse võimsusega õhksoojuspumba.

Mõõdukas lisasoojustus võib tähendadada vähem võimsamat õhksoojuspumpa.

Mõnikord võib tekkida õhksoojuspumpa valides ka selline olukord, kus mõõduka lisasoojustuse (näiteks pööningu soojustamine puistevillaga) paigaldamisel saame valida väiksema võimsusega seadme, mille hind siis ongi võimsamast õhksoojuspumbast lisasoojustuse võrra odavam. Kui aga on võimalik paigaldada väiksema võimsusega õhksoojuspump, siis hoiad hiljem seda kasutades energiat kokku.
Et lisasoojustuse lahendusi välja pakkuda peame kindlasti Sinu ruumid üle vaatama ning ainult siis saame pakkuda välja Sinu jaoks parima variandi.

Milliseid õhksoojuspumpasid teie pakute?

Kuna me ise õhksoojuspumpade maaletoomisega ei tegele, siis pole meil siin ka pikki õhksoojuspumpade valikutabeleid ja pildigaleriisid. Kui saadad meile oma soovi, siis selle üle vaadates saame Sulle pakkuda juba konkreetseid õhksoojuspumpi, mis sobivad just kõige paremini Sinu vajadustega.

Kui kaua paigaldatakse õhksoojuspumpa?

Õhksoojuspumpa paigaldatakse keskmiselt 2,5 – 7h, olenevalt asjaoludest. Paigaldamisjärgselt ei vaja ruum/ruumid remonti. Vähemalt meie ei tee õhksoojuspumpa paigaldades suuri ja koledaid auke, kõik kaetakse ilusate katetega.

Millal on kõige õigem aeg paigaldada õhksoojuspumpa?

Õhksoojuspumpa saab paigaldada nii olemasolevasse kui ka ehitatavasse hoonesse. Kui on plaan kohe alguses hoonesse paigaldada õhksoojuspump, siis tasuks paigaldajatega kohe ehitamise alguses ka paigaldus kokku leppida, sest hiljem võib see vältida paljude probleemide tekkimist. Reeglina paigaldadakse õhksoojuspump siis, kui maja on valmis, sest paljud vajavad odavat lisaküttealikat just olemasolevasse hoonesse või ruumidesse.
Valmis eramusse, lattu või poodi õhksoojuspumpa paigaldades ei tekita me kahju Sinu kallile siseviimistlusele või välisfassaadile. Lahkume objektilt nii, et ruumid on sama puhtad kui siis, kui meie sinna objektile tulime. Õhksoojuspumpade paigaldusega tegeleme aastaringselt.

Võtame töid vastu üle terve Eesti.

Õhksoojuspumpasid paigaldame üle terve Eesti. Küsi pakkumist isegi siis, kui asud kasvõi Metsatuka taga Orus. Leiame kindlasti lahenduse ning aitame kogu jõu ja nõuga.

23