Korralik ventilatsioon tõstab igaühe elukvaliteeti!

Ventilatsioon on tähtis. Sa veedad poole oma elust siseruumides. Kui sinu jaoks on oluline hea tervis ja hea enesetunne, siis on kvaliteetse ventilatsioonisüsteemi paigaldamine töö või eluruumi  õige otsus.

Tänapäevaseid ehitustehnoloogiaid ja võimalusi arvestades ei saa elumajas loota ainult loomulikule ventilatsioonile.

Traditsiooniliselt on siseõhu ventileerimiseks kasutatud aknaid ja uksi, samuti täidavad vanemates majades kasutatud siseõhu väljatõmbefunktsiooni ahjud ning kaminad. See aga ei pruugi olla efektiivne ega piisav. Akende, uste ja ka spetsiaalsete ventilatsioonilüüride abil ruumide õhutamine on ebasüstemaatiline ja juhitamatu, õhutatakse kas liiga palju või liiga vähe. Uste ja akende kaudu väljub ka suur osa küttesoojusest, mis muudab sellise õhutamismeetodi ka energiakulukaks.

Traditsiooniline ventilatsioon on kahjulik Sinu tervisele ja ka väsitab Sind.

Majas tekib tuuletõmbus, koos õhuga tulevad majja ka tolm ja saasteained, vihmase ilmaga pääseb majja niiskus jne. Selle tagajärjena suureneb Sul tõenäosus haigestuda erinevatesse haigusetesse.
Samas võid olla hommikul ärgates veel rohkem väsinud kui õhtul magama minnes. Samuti ei pruugi Sind ajada haigutama loengu- või koosolekusaalis toimuva ettekande igavus, vaid selleks võib olla ka ruumi ebapiisav ventilatsioon.

Kui Sinu jaoks on oluline hea tervis ja alati mõnus enesetunne, siis võiks kindlasti mõelda kvaliteetse ventilatsioonisüsteemi peale, mis loobki just Sinu jaoks sobiva sisekliima (värkse õhk, õige temperatuur ja niiskus).

Erinevad ventilatsiooni liigid:

Loomulik ventilatsioon.
Loomulik ventilatsioon on ruumide ventileerimine selleks ehitatud avade ja kanalite abil. Nõukogudeaegsetes majades toimib loomulik ventilatsioon ka läbi ehituskonstruktsioonide ebatiheduste. Loomulikul ventilatsiooni korral on õhu kogused ja liikumine kontrollimatud.

Sundventilatsioon.
Kui hoone õhutus on organiseeritud suunalt ja koguseliselt, on tegemist sundventilatsiooniga. Mehaaniline ventilatsioon ehk sundventilatsioon on ruumide ventileerimine ventilaatorite abil. Sundventilatsioon toimib enamasti palju efektiivsemalt kui loomulik ventilatsioon.
Sundventilatsioon jaguneb kaheks: väljatõmbesüsteem ja soojusvahetiga ventilatsioonisüsteem

Väljatõmbeventilatsioon.
Väljatõmbesüsteem, kus õhuvoolu saab vastavalt vajadusele elektrilise ventilaatoriga juhtida nii, et see oleks talvel ja suvel piisav. Õhukanalid vannitoast, WC-st, riietusruumist ja muudest ruumidest liituvad üheks kanaliks, millessee on paigaldatud väljatõmbeventilaator. Ventilaator imeb kasutatud, saastunud ning niiske õhu ettenähtud plafoonidest ja ventilatsioonitorustiku kaudu välja. Alarõhu toimel pääseb välisseintesse monteeritud värskeõhuklappide kaudu asemele uus õhk.

Soojusvahetiga ventilatsioonisüsteem.
Parim võimalus energiakulude säästmiseks piisava õhuvahetuse juures on kasutada ruumide ventileerimiseks kompaktseid soojusvahetiga ventilatsiooniseadmeid. Enamlevinud on kahte tüüpi soojusvahetid: plaat ehk ristuvate õhuvooludega soojusvaheti ja rootor ehk pöörlev soojusvaheti.

Ventilatsiooni ja ventilatsioonitööde maksumus – odavalt head asja ei saa.

Kas ruumidesse ehitada korralik ventilatsioon või mitte, sõltub nii Sinu mugavusest kui ka rahakotist, kuid kehtib ikka see printsiip, et odavalt head asja ei saa.
Ventilatsioonisüsteem tõstab kulutusi küttele, kuid kui suur see tõus on, sõltubki sellest, millise süsteemi Sa valid.

Kõige odavam variant:

Kõige odavam on ehitada väljatõmbesüsteem, kus värske õhk siseneb ruumidesse värskeõhuklappide (nn Fresh klapid) kaudu ning väljub san. ruumide, köögi ja muude saastunud õhuga ruumidest. Selline ventilatsioonisüsteem on küll odav ehitada, kuid kuna antud süsteemis soojustagastust ei toimu (ruumi siseneb külm välisõhk), siis selle kasutamine mõjub Sinu hoone küttekuludele väga halvasti. Näiteks ühest Fresh klapist siseneva välisõhu (10 l/s) ülessoojendamiseks küttesüsteemi abil kulutatakse välisõhu temperatuuril 0°C 250W, temperatuuril -24°C on see 540W ja see ainult ьhe ruumi kohta hoones! Nagu Sa näed, tähendab kõige odavam variant Sinu jaoks meeletult suuri küttekulusid, mida Sa kindlasti ei soovi.

Kõige parem variant:

Kuna energiahinnad ainult tõusevad siis on otstarbekas investeerida soojusvahetiga ventilatsioonisüsteemi. Soojusvaheti ülesandeks on soojuse tagastamine ruumidesse, eesmärgiga hoida kokku Sinu hoone küttekulusid. Sundventilatsiooni kaudu majast väljuv soojus juhitakse vastuvoolu tüüpi soojusvahetitesse ja see soojus kasutatakse ära sissetulevas värskes õhus. Soojatagastus sellise ventilatsioonisüsteemi puhul on kuni 80%. Kui paigaldad soojustagastusega süsteemi, siis 10 l/s õhuhulga ülessoojendamiseks kulub kõigest 110W ja seda -24°C välistemperatuuri juures. Nendest näidetest on selgelt näha, miks on otstarbekam paigaldada soojustagastusega ventilatsioon, mis on küll kallim, kuid mille kasutamine on kordades odavam kui Fresh klappidega väljatõmbesüsteem. Soojusvahetiga ventilatsiooniüьsteemi tehtud investeering tasub end kindlasti kiiresti ära!

Kuna kõik ventilatsiooniobjektid on unikaalsed, siis hinnapakkumise tegemiseks on meil tarvis näha Sinu hoone projekti.

expertise-1.jpg

Ventilatsioonitööde kestus.

Keskmise eramaja sundventilatsiooni paigaldus võtab aega üks nädal. Kuid iga objekt on erinev nagu ka enamus maja planeeringuid ja lahendusi.
Nii et saada meile oma maja plaan ja meie leiame sellele parima lahenduse ning paigalduse ajagraafiku.

Millal ventilatsioonitöödega tegelema hakkata?

Ventilatsioonitöödega üldjuhul soovitame Sul siis peale alata, kui on maja karp püsti ja katus peal, sest siis saame ventilatsiooni torud ära peita ka nt. vaheseintesse või –lagedesse. Kuid oleme alati leidnud ka lahenduse igasse eramusse ka siis, kui maja on valmis või juba valmimisjärgus. Iga objekti vaatleme eraldi ning leiame lahenduse kindlasti.

Teostame ventilatsioonitöid just seal, kus Sa meid vajad.

Võtame ventilatsioonitöid vastu üle terve Eesti! Oleme paindlikud ning ei ole siiamaani veel kellelegi ära öelnud aitamisest ja ventilatsioonitööde teostamisest. Leiame mõistliku lahenduse ning aitame alati nii ventilatsiooni lahenduse leidmisel kui ka ventilatsioonitööde teostamisel.

Ventilatsiooni maksumus sõltub ALATI objekti keerukusest.

Ventilatsiooni maksumus sõltub ALATI objekti keerukusest, sest inimeste soovid ning tahtmised võivad olla väga erinevad ja sellest sõltub enamasti ka objekti maksumus. Kuid kõige kindlam viis ventilatsiooni maksumus teada saada on saata meile oma objekti plaan.